СПОРТ / SPORTS

НАШИТЕ СПОРТИСТИ

Два отбора на ФИНАЛИ – Ученически игри 2019!

 

20.04.2019г.

ВТОРО МЯСТО за отборът по футбол на нашето училище в

Трети ежегоден ученически футболен турнир “КУПА ЛЕВСКИ 2019”.

Основната цел на турнира е да популяризира футболната игра,

като се повишат интереса и спортната култура на децата.

ПОЗДРАВЛЕНИЯ за малките футболисти!

Явор Николов – републикански шампион по Блиц Шахмат за 2019!
Второ място на Общински турнир по бадминтон – БРАВО!

17.03.2019г.

ПЪРВО МЯСТО на Областното първенство по волейбол – девойки

09.03.2019г.

ПЪРВО МЯСТО в Областното първенство по шах

23.02.2019г.

ПЪРВО МЯСТО по ВОЛЕЙБОЛ – девойки

17.02.2019г.

ПЪРВО МЯСТО по ШАХМАТ

16-17.02.2018г.

XI Открито първенство по Куадратлон Таекуон -До за “КУПА ЛЕВСКИ”

в гр. Елин Пелин.

Учениците от нашето училище спечелиха следните отличия:

Боряна Йорданова – Второ място – специална техника и Трето място – Туль

Борислав Попов – Първо място – специална техника, Първо място – Туль,

Трето място – силов тест и

най-голямото отличие, което получават само 10 деца в състезанието

Статуетка за Куадратлонист при момчета 8-9 години – “Купа Левски”.

Христо Николов – Трето място – спаринг, Трето място – специална техника.

Положените усилия и постоянството винаги дават резултати!

ПОЗДРАВЛЕНИЯ!

Детски футболен турнир за купата на СФК “Свети Никола” – 9-10.02.2019г.

Още една Коледна награда
 На Коледа стават чудеса
 

 16.12.2018г.

Коледен турнир по бадминтон в Спортна зала „Лукойл Нефтохимик“

Златни, сребърни и бронзови медали за нашите участници! Класиране:

V – VI клас

момчета – Максим Мариянов – VI а  клас – ВТОРО място – СРЕБЪРЕН медал

момичета – Михаела Колева – VI а клас  – ПЪРВО място – ЗЛАТЕН медал

                          Мона Хурани  – VI  б клас  –ТРЕТО място – БРОНЗОВ медал

VII – VIII клас

момчета – Явор Николов  – VII г клас – ПЪРВО място – ЗЛАТЕН медал

                       Георги Гюзелев – VII г клас – ТРЕТО място – БРОНЗОВ медал

 
 28.11.2018г.

Ученически турнир по ПЛУВАНЕ
 

Учениците от ОУ “Васил Априлов” – Бургас участваха и спечелиха престижни награди! Класиране:
I – IV клас
момичета – 50 м свободен стил

             Десислава Белова – IV б клас – ПЪРВО място – ЗЛАТЕН медал

момичета – 50 м гръб

             Десислава Белова – IV б клас – ПЪРВО място – ЗЛАТЕН медал

момчета – 50 м свободен стил

             Боян Райнов – IV а клас –  ТРЕТО място – БРОНЗОВ медал

V – VII клас

момичета – 50 м свободен стил

             Вивиан Пенчева– VII клас–  ТРЕТО място – БРОНЗОВ медал

момичета – 50 м гръб

             Вивиан Пенчева–  VII клас –  ТРЕТО място – БРОНЗОВ медал

момчета – 50 м свободен стил

             Виктор Киров – VII б клас – ПЪРВО място – ЗЛАТЕН медал

             Диян Матаров – VII клас –  ТРЕТО място – БРОНЗОВ медал

момчета – 50 м гръб

             Диян Матаров – VI г клас – ПЪРВО място – ЗЛАТЕН медал

             Виктор Киров – VII б клас –  ТРЕТО място – БРОНЗОВ медал

Щафети 8 х 25 м свободен стил

I – IV клас /момчета и момичета/ – ВТОРО място – 8 СРЕБЪРНИ медала

V – VII клас /момчета и момичета/ – ВТОРО място – 8 СРЕБЪРНИ медала

 

20.10.2018г.

В град Разлог се проведе финалното състезание от националната ученическа верига по мини-волейбол „Малки великани”
за Купата на Булстрад 2018.

Националната верига по мини-волейбол “Малки великани” е инициатива на ЗАД „БУЛСТРАД ВИЕНА ИНШУРЪНС ГРУП“ в подкрепа на активния и здравословен начин на живот на подрастващите и в интерес към развитието на волейбола. “Малки великани” се провежда със съдействието на Българска федерация по Волейбол и общините – София, Варна, Бургас, Стара Загора и Разлог.
Отборът на ОУ “Васил Априлов” е на ПЕТО място – награда Купа.
Три момичета от училище са избрани и поканени в националния отбор по волейбол за девойки – Биляна Белова, Мариела Загорчева, Елена Коларова.

Общинско първенство по футбол – ВТОРО МЯСТО момчета V – VII клас
Признание за участие в Европейския ден на спорта

05.10.2018г.

БАДМИНТОН

28.09.2018г.

Европейски ден на спорта